Ankara Adliyesi nden MSN mağdurlarına müjde

ANKARA – Teknolojinin yaygınlaşmasıyla internet üzerinden yapılan haberleşmelerde büyük oranda bir artış meydana geldi. İnternet üzerinden yapılan haberleşmelerin büyük bir bölümünü de MSN programı oluşturuyor. Ankara Adliyesi Cumhuriyet savcıları, son dönemlerde kendilerine ’MSN şifremi çaldılar’ şeklinde başvuruların yapıldığına dikkat çekerek, “MSN şifresini kimin çaldığını ve kullandığını kısa sürede tespit edebiliyoruz” haberini verdi.

MSN şifre hırsızları hakkında bilişim suçlusu işlemleri yaptıklarını belirten yetkililer, MSN şifresini çalanları nasıl yakaladıklarını da şöyle anlattı:
“Microsoft Corporation’ın Türkiye Temsilciliği’ne yazı yazarak, şifresi çalınan kişinin adresini kullanan kişilerin IP numaralarının tarih, ve saat detayları ile birlikte savcılığımıza gönderilmesini rica ediyoruz. Yaptığımız başvuru üzerine şirket, IP numaralarının, tarih ve saatlerin olduğu dökümü bize gönderiyor. Daha sonra bu bilgileri İl Telekom Müdürlükleri’ne göndererek kullanıcıları tespit ediyoruz.”

Ankara Adliyesi’nden gelen haberin birçok MSN mağdurunu sevindirmesi bekleniyor.

http://www.ntvmsnbc.com/news/410762.asp

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*